Kontakt:

Passus sp. z o.o.
ul. Wiktorska 63
02-587 Warszawa

tel. +48 22 5401800
fax. +48 22 5401829
e-mail: radio@passus.pl

 

.html
Stacje bazowe

Oferujemy kompleksowe rozwiązania stacji bazowych dla operatorów i producentów systemów.
Nasz personel techniczny dysponuje fachową wiedzą jeśli chodzi o  przetwarzanie sygnałów cyfrowych i częstotliwości radiowych.   

Firma Passus  jest sprawdzonym dostawcą wszystkich kategorii bezprzewodowych rozwiązań infrastrukturalnych - od systemów antenowych przez systemy bazowe aż po systemy pokrycia. Dzięki temu możemy stanowić pojedyncze źródło dostaw, co pozwoli skonsolidować i zoptymalizować łańcuch zaopatrzenia po stronie klienta.

 

.html

 

Na tor feederowy składają się następujące elementy:

  • Uziemienia
  • Oznaczniki

 

Kable feederowe są kablami współosiowymi charakteryzującymi się dużymi wymiarami w przekroju poprzecznym, np. 7/8". Dlatego nie można ich wyginać, a jeśli jest już taka konieczność, to promień zgięcia musi być odpowiednio duży. Zaletą feederów jest bardzo niskie tłumienie przesyłanych sygnałów mikrofalowych.
Dla przykładu wartość tłumienia na 100 m długości feedera 7/8" wynoszą: dla 960 MHz - 4,3 dB, dla 2000 MHz - 6,2 dB. Jeśli na stacjach bazowych stosuje się krótsze feedery, wtedy wartości tłumienia są proporcjonalnie mniejsze. Feedery układa się na drabince kablowej lub torze falowodowym.
Feedery można podzielić na zwykłe i ognioodporne. Te drugie stosowane są głównie w instalacjach indoorowych (wewnętrznych).
Ze względu na średnicę rozróżniamy następujące typy feederów (zwykłe i ognioodporne): 1/4, 3/8, 1/2, 7/8, 1.1/4, 1.5/8, 2.1/4.
Feedery 1/4, 3/8 i 1/2 występują w formie flex – mają one mniejszą średnicę (ważne jest, aby dostosować odpowiedni konektor) i przez to są bardziej elastyczne.

Jumpery są cienkimi kablami współosiowymi zakończonymi złączami. Takie przewody można zginać na małym promieniu i z tego powodu stosuje się je do łączenia feederów z nadajnikiem i anteną.
Sprzedajemy jumpery ½ i 3/8 cala o długości od 0,5 -5m. 

Konektory to końcówki kablowe umożliwiające przejście sygnału z feddera do anteny poprzez
modem. Głównymi dostawcami konektorów są następujące firmy: Spinner i Radiall.
Przejściówka to adapter pozwala połączyć ze sobą dwa różne konektory.

Uchwyty kablowe  stanowią grupę produktów przeznaczoną do uporządkowanego prowadzenia wiązek kablowych. Umożliwiają szybkie i łatwe mocowanie kabli, przewodów i rurek do różnego typu konstrukcji, w wielu aplikacjach.

Uziemienia działają na zasadzie przewodnika zabezpieczającego wieżę przed skutkami niekorzystnych warunków pogodowych (wyładowania elektryczne). Podziału uziemień dokonujemy zgodnie z rodzajem kabli, na które mają być zastosowane (np. 1/4, 7/8). Głównym dostawcą uziemień jest Spinner.

Dostawcą oznaczników (opisek) są dwie firmy: Witgrav i Qumbent. Służą do oznaczania fedderów. W zależności od częstotliwości sieci występują następujące rodzaje:
do GSM (890 - 915 MHz, 935 - 960 MHz): A, B, C, D
do DCS (1710 - 1785 MHz, 1805 - 1880 MHz): K, L, M, N
do UMTS(1885 - 2025 MHz, 2110 - 2200 MHz): Q, R, S, T

Uszczelnienia służą do izolowania i uszczelniania przewodów i kabli.
Wspólnie z firmą 3M opracowaliśmy autorskie rozwiązania uszczelnień do kabli stosowanych w budowie wieży telekomunikacyjnych.